Vizesiz Gidebileceğiniz En Güzel 5 Ülke

Şimdiden iyi yolculuklar :)

Vizesiz Gidebileceğiniz En Güzel 5 Ülke

Başka kültürleri keşfedip yeni maceralara yol açmak isteyenlerin ve delicesine seyahat etmekten hoşlananların en büyük problemi, bir ülkeden diğerine geçerken vize alma sorunu.
Sizler için derlediğimiz ‘’vizesiz gidilebilecek en güzel 5 ülke’’ listesiyle, biraz olsun bu derdinize çözüm bulmak ve sizlere yeni ülkelerin kapılarını aralamak istiyoruz.

1. SIRBİSTAN

Düşük bütçeyle tatil kaçamağı yapmak isteyenlerin gönlünü fethedecek bir ülke olan Sırbistan, başkenti Belgrad ile tüm ziyaretçilerine enfes bir tatil imkanı sunuyor. Tuna Nehri’nin kıyısında kendine muhteşem bir doğayla yer edinen Belgrad, hem Avrupa gece hayatını yaşatıyor hem de sahip olduğu tarihle, tüm ziyaretçilerine kültürel mirasını sunuyor. Şehir hayatının yoğunluğundan bunaldığınız bir zamanda, Belgrad’a bilet almayı unutmayın. Üstelik uçuşunuz sadece 1.5-2 saat sürecek.

sırbistan

2. RUSYA

Dünyanın en güzel turistik kentlerine sahip olan Rusya, özellikle Saint Petersburg ve başkenti Moskova ile oldukça doğru bir tatil seçeneği. Vize zahmeti olmadan kolaylıkla gidebileceğiniz Rusya, muazzam tarihi, doludizgin gece hayatı ve sahip olduğu kültürle seyahat etmekten hoşlananlar için mutlaka gidilmesi gereken ülkeler listesinin başında. Hazır vize yokken, elinizi çabuk tutun ve unutamayacağınız bir Rusya tatili için bavulunuzu hazırlayın!

Russland, Moskau, Basiliuskathedrale

3. TAYLAND

Başkenti Bangkok olan ve özellikle Phuket Adası ile adından sıklıkla söz ettiren Tayland, Uzak Doğu’yu merak edenler için oldukça iyi bir seyahat noktası. Balayı çiftlerinin vazgeçilmez mekanı olan Phuket, muhteşem doğası ve deniziyle keyifli bir tatil imkanı sunarken, ülkenin aşırı ucuz olması bu keyfi iki katına çıkarıyor. Sadece masaj yaptırmak için bile Tayland’a gidebilirsiniz.

tayland

4. BREZİLYA

Karnavalları, festivalleri, sınırsız gece hayatı, sıcacık güneşi, tadına doyulmaz sahilleri ve sıcakkanlı insanları ile Güney Amerika’nın en güzel ülkelerinden biri olan Brezilya, vizesiz gidilebilecek ülkeler listesinde oldukça değerli bir yere sahip. Brezilya’daki karnaval zamanlarını takip edin ve kendinizi sınırsız dans ve müziğe hazırlayın!

brezilya

5. JAPONYA

Üstün teknoloji çalışmalarıyla dünyanın liderlerinden biri olan Japonya, kültür gezisi yapmak isteyenlerin durak noktalarından biri. Alışılmışın dışındaki yaşam tarzları, teknolojiyle olan ilişkileri ve şehirciliğe bakış açıları göz önüne alındığında, Japonya’nın ölmeden önce gidilmesi gereken ülkelerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

japonya

Şimdiden iyi yolculuklar 🙂

T.C Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü’ne göre vizesiz gidilebilecek ülkelerin tam listesi için tıklayın.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak