Sınırsız Tüketip Kilo Almayacağınız 5 Besin

Yemek yemenin sınırlarını biraz aştıysanız üzülmeyin!

Sınırsız Tüketip Kilo Almayacağınız 5 Besin

Eğer kış mevsiminde havanın da etkisiyle yemek yemenin sınırlarını biraz aştıysanız üzülmeyin! Çünkü yaza girmeden beslenme alışkanlıklarınızda küçük değişiklikler yaparak kışın aldığınız kiloları verebilir ve kalorisi daha düşük besinler tüketerek sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.

pic1

Aslında zayıflamanın en temel yolu, porsiyonları küçültmek ve her zaman yediğinizden daha az yemektir. Yine de, lif ve su oranı yüksek besinleri beslenme düzeninize dahil ederek, öğünlerinizi azaltmanıza gerek kalmadan zayıflayabilirsiniz.

Kabak

Potasyum, fosfor, kalsiyum ve magnezyum açısından zengin bir besin olan kabak, bağırsakları iyi çalışmayanlar için ilaç niteliğinde bir yiyecektir. Zayıflama serüvenine başladığınızda, haftalık beslenme programınıza kabağı mutlaka ekleyin ve isterseniz ana öğün isterseniz ara öğünlerde tüketmeye başlayın.

pic4

Lahana

Bir zamanlar diyet listelerine bomba gibi düşen lahana, hem zayıflatıcı etkisi hem de kanser hücrelerini önleyici etkisiyle, yediden yetmişe herkesin tüketmesi gereken oldukça faydalı besinlerden biri. Eğer kışın aldığınız kilolardan kurtulmak istiyorsanız, sıkı bir lahana çorbası detoksuyla hedefinize ulaşabilirsiniz.

Salatalık

%95’i sudan oluşan bir besin olan salatalık, sabah kahvaltılarınızdan akşam yemeğinize kadar bütün öğünlerinizde yer alabilecek bir potansiyele sahip. Özellikle yoğun tempoda çalışanların yüksek oranda fayda sağlayabileceği salatalık, ara öğünler için biçilmiş kaftan. Ofiste çok acıkıp kendinizi kalorili yiyeceklere adıyorsanız, hemen durun ve ara öğünde bir adet salatalık tüketin!

pic5

Marul

pic2

Taze marul yapraklarından yapılmış bir salataya kim hayır diyebilir ki? Gün içerisinde en az bir öğünde büyük bir kase salata tüketerek, yağ yakımınızı hızlandırabilir ve bedeninizi hafifletebilirsiniz.

Maydanoz

pic3

Vücutta oluşan ödemi atmak için en doğal ilaçlardan biri olan maydanoz, çiğ tüketildiği takdirde günlük alınması gereken mineral ve vitaminin büyük bir oranını karşılar ve yağ yakımını hızlandırır. Yaz yaklaşıyorken, maydanozla barışmanın tam zamanı 🙂

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak