Doğal Yollarla Cildinizi Güzelleştirecek Tohumlar

Kendinizi daha genç ve daha enerjik hissedin!

Doğal Yollarla Cildinizi Güzelleştirecek Tohumlar

Her zaman özel bir ilgiye ve ayrı bir bakıma ihtiyaç duyan cildimiz, yaşımız ilerledikçe daha hassas bir yapıya sahip olur ve bakıma duyduğu ihtiyaç zamanla artmaya başlar. İlerleyen yaşın etkisiyle; göz çevresi kırışıklıkları, soluklaşan ten rengi ve cildin nem kaybı gibi sorunlar özellikle kadınların başlıca problemlerinden biri haline gelir.

pic1

Aslında yaşınız ne olursa olsun cildinizi genç tutmak, cilt güzelliğinizi korumak ve yaşlanma belirtilerini geciktirmek mümkün. Sizlere sunduğumuz cildinizi güzelleştirecek tohumlar ile kendinizi olduğunuzdan daha genç ve daha enerjik hissedeceksiniz!

Not: Kısa bir piyasa araştırmasından sonra, içlerinde mucizevi tohumları barındıran güzellik maskelerini ve kremleri bulmanız mümkün.

Yüksek Nem Kaynağı Tohum: Chia

Maya dilinde “güç” anlamına gelen Chia, dayanıklılık ve kuvvet verici bir bitki olması sebebiyle, günümüzde hala hem yiyecek hem de içecek olarak tüketiliyor ve güzellik arayışında olanların dertlerine derman oluyor.

pic2

Yüksek bir protein ve omega 3 miktarına sahip olan Chia bitkisinin en karakteristik özelliği, kendi ağırlığının 12 katı kadar suyu bünyesinde barındırabilmesi. Özellikle kuru cilde sahip olanlar için adeta bir hazine olan Chia bitkisi, cilde yüksek oranda nem sağlıyor ve cildi olumsuz hava koşullarından koruyor. Eğer siz de cildinizin nem dengesini korumak ve daha bakımlı bir cilde sahip olmak isterseniz, Chia tohumu özlü kremleri kullanabilirsiniz.

Cennet Çiçeği Tohumu

Cildinin solgun görünmesinden şikayetçi olan kadınların derdine derman olan cennet çiçeği tohumu, içerisindeki yenileyici güç ile cilde ultra bir canlılık sağlıyor ve cildi doğal parlaklığına kavuşturuyor. Cennet çiçeği tohumu ile cildinizdeki renk bozukluklarını azaltabilir ve cilt tonunuzu eşitleyebilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Nar Tohumu

Antioksidan açısından zengin bir içeriğe sahip olan nar, kırışıklıkları azaltmanın ve gençleşmenin de en doğal formülü. Yaşınız ilerledikçe yüzünüzde beliren ince çizgilerin görünümünü hafifletmek, cildinizi pürüzsüzleştirmek, hücre yenilenmesi ile cildinizi canlandırmak ve cildinizdeki yorgun görünümden kurtulmak için, nar tohumu özlü kremleri ve nar çekirdeği yağını rahatlıkla cildiniz için kullanabilir ve kısa sürede parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.

pic3

 

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak