Şehrin Karmaşasını Unutturan İstanbul Plajları

İstanbul Plajları ile İstanbul’u daha Keyifli Kılabilirsiniz.

Şehrin Karmaşasını Unutturan İstanbul Plajları

Sıcak geçen şu yaz günlerinde siz de İstanbul’daki yoğun koşuşturmadan ayrılamıyor, uzun tatiller yapma fırsatı bulamıyorsanız üzülmeyin. Çünkü şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için İstanbul çevresinde de denize girip serinleme, güneşin eşsiz tadını çıkarma ve doğayla bütünleşme imkanı var.

İstanbul’dan uzaklaşmadan, minik kaçışlarla tatil hissini yaşamanız ve rahatlamanız mümkün; İstanbul plajları ile İstanbul’u daha keyifli kılabilirsiniz.

Belki de çoğu kişinin bilmediği eşsiz güzellikteki, doğa harikası olan; denizin, kumun, güneşin, oksijenin tadını çıkartabileceğiniz İstanbul plajlarını araştırdık.

İşte şehrin altın değerindeki sahil güzellikleri:

Adalar

İstanbul’da adalar deyince akla, Heybeliada, Büyükada ve Kınalıada geliyor. Adalara gidenlere ve gitmeyenlere öneriler listemizde bu üç sahili görmeden gelmemesini öneriyoruz.

istanbul plajları-heybeliada plajı

Heybeliada

İstanbul’daki Heybeliada evleri ve plajları insanın içini ısıtan cinsten. Doğayla ve ormanla iç içe keyifli dakikalar geçirirken Heybeliada denizinin eşsiz güzelliği iyi vakit geçirmeniz için harika bir fırsat. Heybeliada’ya gidip, hem denizin, kumun ve güneşin tadını çıkartabilir; hem de beldede gerçekleştireceğiniz turistik gezi ile Heybeliada sokakları keşfedebilirsiniz.

istanbul plajları-büyükada

Büyükada

Büyükada, İstanbul’da denize girebileceğiniz bir diğer ada alternatifi. Adalara ziyarete gittiğinizde şehrin karmaşasından uzaklaşarak Büyükada sahillerinin tadını çıkartabilirsiniz.

istanbul plajları-kınalıada plajı

Kınalıada

Kınalıada sahilindeki beachler, tatilciler için eşsiz doğayı ve eğlenceyi birleştiriyor. Şehrin karmaşasından olabildiğince uzaklaşmamak ve İstanbul dışında olduğunuz hissine kapılmamak mümkün değil.

istanbul plajları-caddebostan plajı

Caddebostan Plajı

Deniz havasını almak için daha yakın bir plaj arayanlar için; Anadolu Yakası’nda şehrin göbeğinde yer alan Caddebostan plajları güneşin ve denizin tadını çıkartmak için biçilmiş bir kaftan. Caddebostan sahilinde mevcut olan 3 plajdan istediğiniz alternatifi seçebilir, şehrin göbeğinde tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

istanbul plajları-florya plajı

Florya Plajı

Şehrin göbeğindeki bir diğer sahil güzelliği ise; Florya plajı. Florya’nın çarşaf gibi uzanan plajında denize girebilir, denizin ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Florya civarlarında yaşıyorsanız tatili uzaklarda aramanıza gerek yok.

istanbul plajları-şile plajları

Şile Plajları

İstanbul’un Şile’de bulunan üç farklı plajı mevcut. Şile’deki Ayazma, Kumbaba ve Uzunkum plajları denize girmek isteyenler için bir diğer seçenek. Şile’nin eşsiz doğa keyfini sürmek ve şehrin içerinde huzurun tadına varmak istiyorsanız Şile plajlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.


 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak