Yaz Mevsimi Boyunca Kendinizi İyi Hissetmenizi Sağlayacak Detoks İçecekleri

İçmekten keyif alacağınız, hem içinizi serinletecek hem de bedeninizi hafifletecek detoks içecekleri

Yaz Mevsimi Boyunca Kendinizi İyi Hissetmenizi Sağlayacak Detoks İçecekleri

Her ne kadar genellemek yanlış olsa da, birçoğumuzun kış mevsiminde kilo aldığı su götürmez bir gerçektir. Kış boyu havanın da etkisiyle hareketsiz kalmak, ağır ve sağlıksız beslenmek ve geceleri uzun olduğu için yatmadan önce de yemek yemek gibi durumlar kışın kilo almamızın en büyük sebepleridir. Kışın bitişi baharın başlangıcıyla beraber aldığımız kilolar rahatsız etmeye başladığı için de hepimizde bir panik başlar ve hızlı kilo vermenin yollarını ararız. Eğer siz de bu sıkıntıları yaşayanlardan biriyseniz, zahmetsiz bir şekilde hazırlayabileceğiniz detoks içecekleri ile fazlalıklarınızdan biraz olsun kurtulabilir ve doğal yollarla kendinizi hiç olmadığınız kadar zinde hissedebilirsiniz.

yeşil

Sizler için yaz mevsiminde içmekten keyif alacağınız, hem içinizi serinletecek hem de bedeninizi hafifletecek detoks içeceklerini bir araya getirdik. Şimdiden afiyet olsun!

Salatalık, Limon, Nane Detoksu

Her evde bulunan yiyeceklerden olan salatalık, limon ve nane, bir araya geldiği zaman hem müthiş bir aroma yaratıyor hem de insan vücudu için doğal bir tedavi yöntemi üretiyor. Salatalığın sindirim sistemini aktifleştirme özelliği, limonun da sindirime yardımcı olmak kadar antioksidan da olma özelliği sayesinde, salatalık, limon, nane detoksunun en etkili detoks içeceklerinden biri olduğunu söylemek mümkün.

salatalik-limon-nane

Maydanoz Detoksu

Birçok hastalığa karşı etkili bir besin olan maydanoz, zayıflamak isteyenler için de kurtarıcı bir besin. Güçlü bir idrar söktürücü olan maydanozun vücuttaki ödemi atma konusunda oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün. Ancak belirtmeliyiz ki; maydanoz yağ yakma konusunda değil, vücuttaki fazla suyu atma konusunda etkilidir. Günde 1 bardak maydanoz suyu içerek siz de vücudunuzdaki ödemden kurtulabilirsiniz.

Nar, Ananas, Limon, Zencefil Detoksu

Demir eksikliği yaşayanların kendini zinde hissetmesine yardımcı olan nar, içinde barındırdığı yüksek orandaki antioksidanla adeta doğal bir ilaç. Vücudu, özellikle de kalbi güçlendiren nar, zencefille buluşunca ortaya şifa deposu olan bir detoks içeceği çıkıyor. Eğer yaz mevsiminde serin bir içecek arayışı içerisindeyseniz, nar, ananas, limon ve zencefil sizin için çok doğru bir tercih!

nar-ananas-detoksu

 


 

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak