Denizden ve Havuzdan Sonra Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Yazın Saçlarınıza Olan Negatif Etkilerini Ortadan Kaldırın.

Denizden ve Havuzdan Sonra Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Bütün kış boyunca hepimizin en büyük arzusu yazın gelmesi olur ve hepimiz soğuk kış aylarından itibaren kum, güneş ve denizin hayalini kurmaya başlarız. Şimdi hayalini kurduğumuz o günler geldi ve birçoğumuz tatil planlarını yaptı. Ama belirtmemiz gereken bir şey var; deniz kum güneş üçlüsü ruhumuza iyi gelirken, cildimiz ve özellikle saçlarımız için oldukça zararlıdır. Yakıcı güneş ışınları ve denizin tuzu saçlarımızı yıpratır ve kısa sürede bakımsız bir görünüme kavuşmasına neden olur. Bu nedenle yaz tatilinin tadını çıkarırken diğer yandan saçlarınıza gerekli olan bakımı da yapmayı unutmamalısınız.

Sizler için hazırladığımız adımları takip ederek, yaz tatilinin saçlarınıza olan negatif etkilerini ortadan kaldıracaksınız.

1. Bone Kullanın

Deniz ve havuz suyu saçların kurumasına, renginin açılmasına ve uçlarının kırılmasına neden olur. Eğer suya girerken bone takarsanız, saçınızın denizin tuzlu suyu ve havuzun klorlu suyu ile temasa geçmesini ve böylelikle yıpranmasını engelleyebilirsiniz.

2. Saçlarınızı Nemlendirin

Denizin ve havuzun saçları kuruttuğundan ve saç uçlarını kırdığından bahsetmiştik. Nemini kaybeden saçlarınızı eski sağlığına kavuşturmak için denizden veya havuzdan çıktıktan sonra mutlaka nemlendirici kremle saçlarınıza bakım yapmalı ve gün içerisinde bunu en az 3 kere tekrarlamalısınız.

3. Organik Tarak Kullanın

Saçların sağlıklı bir şekilde uzaması ve birbirine karışmaması için en etkili yollardan biri her duştan sonra saçları taramaktır. Saç tarama işlemi yüzyıllardan beri saç bakımının olmazsa olmazıdır ve bu işlem denizden/havuzdan çıktıktan sonra da yapılmalıdır. Ama burada dikkat etmeniz gereken nokta saçlarınızı herhangi bir tarakla değil, organik tarakla taramanız. Plastikten değil de, ahşaptan ya da bambudan yapılan organik taraklar saçların kırılmasını ve kepeklenmesini önler ve etkili bir saç bakımı sağlar.

deniz ve saç bakımı

Sizlere sunduğumuz sadece bu 3 adımı takip ederek, denizin ve havuzun zararlı etkilerini saçlarınızdan uzak tutabilir ve zahmetsiz bir şekilde saç bakımınızı yapabilirsiniz.


 

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak