Ege ve Akdeniz’in En Güzel Plajları

Yaz sezonu demek, tatlı tatlı tatil planlarının yapılması demek. Bütün kışı çalışmakla geçirip dinlenmeyi hak eden bünyelerimiz için de büyük bir fırsat.

Ege ve Akdeniz’in En Güzel Plajları

Yaz sezonu demek, tatlı tatlı tatil planlarının yapılması demek. Neredeyse Eylül sonuna kadar süren yaz sezonu; bütün kışı çalışmakla geçirip dinlenmeyi hak eden bünyelerimiz için de büyük bir fırsat.

2016’nın yaz dönemine girdiğimiz bugünlerde henüz tatil planınızı yapmadıysanız, artık yavaş yavaş tatil beldelerine kaçmanızın zamanı gelmiş demektir.Yoğun geçen bir çalışma döneminin ve kasvetli kış sezonunun etkisinden kurtulmak isteyenler ve en yakın zamanda güzel bir tatile ihtiyacım var diyenler için; Türkiye’de Ege ve Akdeniz bölgesindeki en sevilen ve tatil tutkunlarını kalbinden fetheden plajları bir araya getirdik.

Çıralı - Olimpos Plajı
Antalya – Çıralı Pilajı

Antalya’da çam ormanlarıyla kaplı ve ağaç evleriyle ünlü Olimpos’un hemen yanındaki ünlü bir plajdır Çıralı. Doğal bir atmosferde tatil yapmak istiyorsanız Çıralı ve etrafındaki ağaç evlerde konaklayıp gündüzleri kendinizi Akdeniz’in serin sularına bırakabilirsiniz. Dere yataklarından akan suyun denize hafif derinlik vermesiyle, pek de sıcak sayılmayacak bir suya sahip Çıralı, sizi hem doğal hem de tarihi bir atmosfere sokuyor.

Çıralı’ya gitmek için Roma devrinde bir yolculuk yapar gibi Kral Zeus’un mezarını, antik tiyatro ve hamam kalıntılarını geçmeniz gerekiyor.

Çıralı’nın sahili hafif taşlı ve kumluktur. Birinci derecede doğal sit alanı olan Çıralı, Mavi bayrak sahibi.

Ayrıca; Eşine dünyada az rastlanır nitelikteki Çıralı Plajı, sevimli caretta carettalara ev sahipliği yapıyor ve  3 km’lik bir koruma alanı var.

Patara Plajı - Kaş
Patara Plajı (Kaş)

Antalya’da antik kentte deniz keyfi sürebileceğiniz bir başka plaj da Patara Plajıdır. Apollo Tapınağı buradadır ve Aziz Nikolas’ın gerçek memleketinin burası olduğu söylenir. Kalkan’daki bu antik kentin yanındaki plaj 12 km uzunluğunda olup Akdeniz’in en uzun plajıdır. Sığ bir denize ve Akdeniz’in en güzel kumlarına sahiptir. Rüzgarı hiç eksik olmadığı için rüzgar sörfü yapmaya da uygun.
Caretta caretta’ların yumurtlama alanı olduğu için koruma altındadır. Denizi tabi ki mavi bayraklıdır. Buraya Dalaman Havaalanı’nı kullanarak, Fethiye Kaş yolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Didim-Altnkum-Sahil-kordonu

Didim – Altınkum Plajı

Ege bölgesindeki Aydın kentinde bulunan Didim tatil beldesindeki Altınkum plajı, Didim’in en hareketli ve eğlenceli plajları arasında yer alıyor. Belde; çevresinde yer alan ve eğlence mekanları, otel ve restoranlar ile yerli ve yabancı turistler tarafından cazip seçenekler arasında yer alıyor.

yaşam&eğlence-alanya-kleopatra plajı-vitringez

Alanya – Kleopatra Plajı

Akdeniz’in incisi olarak bildiğimiz portakal cennetimiz Antalya’nın Alanya ilçesindeki Kleopatra plajı her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turist tarafından ziyaret akınına uğruyor. Beldeye gittiğiniz zaman Damlataş Mağarasına uğramadan sakın dönmeyin!

Dalyan – İztuzu Plajı

Muğla’nın Dalyan ilçesindeki İztuzu Plajı da dillere destan plajlarımız arasında yer alıyor. Dünya’daki plajlara bakıldığı zaman doğallığını en iyi koruyan ikinci plaj olma özelliğine sahip olan İztuzu Plajı’na uğramadan Dalyan’dan ayrılmamanızı öneririz.

bodrum-ortakent

Bodrum – Ortakent Plajı

Bodrum aşıkları için yeni bir öneri de bizden geliyor. Doğanın eşsiz güzelliği ile kucaklaşacağınız Ortakent Plajı mutlaka ziyaret edilmesi gereken, ziyaretçilerine “oh!” dedirten plajlar arasında yer alıyor.

cesme-ilica-plajı

Çeşme – Ilıca Plajı

Akdeniz’in incisinden bahsettikten sonra Ege Bölgesi’nin de incisinden bahsetmeden olmaz diyerek güzel İzmir’in Çeşme ilçesinden devam ediyoruz. Tatil için Çeşme’yi tercih edenlerin doğru adresi Ilıca Plajı. Plajın adıyla özdeşleşen özelliği ise, denizin içerisinde yer alan sıcak su kaynakları. Ilıca Plajı sonsuz mavinin keyfini huzurla sürmek isteyenleri bekliyor.

oludeniz-mugla2

Fethiye – Ölüdeniz Plajı

Fethiye ile özdeşleşmiş ve Türkiye’nin en ünlü plajlarından Ölüdeniz’i de listeye ekliyoruz. Çarşaf gibi olarak nitelendirilen Ölüdeniz’in dingin suları gidip görülmeye değer yerler arasında yer alıyor. Ölüdeniz’in en büyük özelliklerinden birisi ise tamamen taştan oluşan sahili.

Tatil programını yapmak isteyenler için bizler en sevilen ve beğenilen plajları derledik ve size sadece valizlerinizi hazırlamayı bıraktık.

Şimdiden keyifli tatiller dileriz!

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak