Yaza Formda Girin: Detoks Çayları

Yaza “merhaba!” dedik. Ve yine aklımızda tek bir konu var: forma girmek!

Forma Girin: Detoks Çayları

Yaza “merhaba!” dedik. Ve yine aklımızda tek bir konu var: forma girmek!

Havaların tekrar ısınmasıyla kumaşlar incelirken, yaz tatili planları formda bir vücuda kavuşma isteğimizi arttıracak. Eğer siz de, yazın formda kalma hayali kuranlardansanız, yıl boyu formda kalmanıza yardımcı olacak sağlıklı önerilerimize göz atın.

Kilo vermenize yardımcı olacak detoks çayları

Kısaca bedenin arındırılması anlamına gelen detoks, aslında zararlı atıkların vücuttan atılması demektir. Detoks ile vücudumuza yük olan ve işleyişini negatif etkileyen toksinlerden kurtulmak, kendimizi daha enerjik ve mutlu hissetmemizi sağlar. Aynı zamanda detoks, metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı etkisi ile zayıflamayı da kolaylaştırır.

Detoks yaparken, alkol, sigara, kahve çeşitleri, hayvansal gıdalar ve şekerden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Taze sebze ve meyveler, baklagiller ve bol su tüketimi detoksunuzun verimliliğini destekleyecektir.

Yeşil Çay

yeşil çay

Hemen hemen tüm detoks programlarında yer alan yeşil çay, metabolizma hızlandırıcı etkisiyle ve antioksidan içeriğiyle, vücutta yağ yakımını teşvik eder. Zayıflamaya yardımcı çaylar arasında ilk sırada olan yeşil çay, aynı zamanda beden üzerinde arınma ve temizlik de sağlar.

Tarçın Çayı

tarçın çayı

Termojenik bir etkiye sahip olan tarçın; vücut sıcaklığını yükselterek daha fazla enerji harcamanızı sağlar ve kalori yakımını hızlandırır. Tarçın çayı aynı zamanda iştahı bastırmada da oldukça etkilidir. Tarçın çayının tadı ya da kokusu ağır geliyorsa, sıcak suyun içine tarçın çubukları ekleyerek günde birkaç kez tüketebilirsiniz.

Maydanoz Çayı

maydanoz çayı

A ve C vitaminlerinin yanı sıra, kalsiyum, potasyum ve fosfor bakımından da oldukça zengin olan maydanoz, sindirimi kolaylaştırması açısından diyet programlarında sıkça yer alır. Düzenli bir beslenmenin yanı sıra tüketeceğiniz maydanoz çayı idrar söktürerek ödem atmanıza ve zayıflamanıza yardımcı olur.

Kiraz Sapı Çayı

kiraz sapı

Potasyum bakımından zengin kiraz sapı; idrar ile atılan potasyumun dengede kalmasına yardımcı olur. Kiraz sapı çayı, susuzluğu giderici ve idrar söktürücü özelliğiyle vücuttaki fazla suyun da atılmasını sağlar.

Zencefil Çayı

zencefil çayı

Sindirim sorunu yaşıyor ya da sık sık mide ağrısı çekiyorsanız, zencefil çayı bu sıkıntılarınıza iyi gelecek. Metabolizmayı hızlandırırken kan şekeri seviyesinin korunmasını sağlayan zencefil çayı,  tokluk hissini de arttırmasıyla ünlü.


Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak