Konu Moda ise? Berlin – PANORAMA ve PREMIUM SS2017 Fuarları

Konu tekstil ve modaysa herkes oradayken, siz orada olmamayı göze alamazsınız.

Uluslararası fuarlar, aynı sektörde yer alan binlerce firmanın, müşterilerin ve rakiplerin, işinizle alakalı herkesin bir araya geldiği nadir alanlardan biridir. Konu tekstil ve modaysa herkes oradayken, siz orada olmamayı göze alamazsınız.

Bu özel alanlardan biri de Berlin Moda haftası kapsamında düzenlenen PANORAMA BERLIN ve PREMIUM BERLIN SS2017 fuarlarlarıydı. Bu renkli ve ilgi çekici fuarlar 28-30 haziran arasında Berlin de gerçekleşti. Her iki fuarda stand tasarımı ve kalitesiyle, ürünleriyle, ürün teşhiri, karşılama ve bilgilendirmesiyle, ilgi çeken aktivite ve gösterileriyle, fuar içi ve dışındaki reklam alanlarıyla, ilgi çekici broşür, kitapçık, marka tanıtımında önemli bir reklam malzemesi olan firmaya özel çantalarıyla  ilgi çekiciydi. Tüm ziyaretçilerin memnun ayrıldığı bu iki fuarda bizlere 2017 yaz hakkında önemli ipuçları verdi. Önemli bir detay ! Bu iki fuar arasında ücretsiz ulaşımı sağlayan Shuttle’lar.  Bu sayede her iki fuar alanını ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Her iki fuar ziyareti için de ziyaretçi kartı konusunda telaş etmeyin derim çünkü çok beklemeyerek ziyaretçi kartı alabilirsiniz. Bu konuda görevliler sizlere ellerinden gelen yardımı yapıyor. Fuarlarda dikkat  etmeniz gereken tek kural ise “No photo no copy”. Tabii ki biz katılımcı kartımızla ve özel izinle fotoğraflarımızı çekebildik.

_premium_ss2017_85offenblende_WckVo4F  _premium_ss2017_294-1offenblende_t0H4bDA

Premium Berlin, gelişmiş çağdaş moda için önemli bir fuar olma özeliğine sahip. Yaklaşık 1000 markayı ve 1800 koleksiyonu içinde barındıran, dünyanın tek ticari fuarı olma özelliğine sahip diyebiliriz. Her iki fuarda son moda trendlerini, küresel pazardaki gelişmeleri analiz ettiğimiz, güncellenmiş modayı takip edebileceğimiz, yeni markalarla tanışacağımız bir fuar. Her iki fuarda güncel kıyafetlerin yanı sıra, ışıl ışıl, feminen kıyafetlerin dikkat çektiği, özel tasarım ürünlerin yer aldığı, kıyafetlerdeki ince detayları ön plana çıkartan özelliklere sahipti. Bu sene göze çarpan önemli bir materyal pullar oluyor. Özel tasarım pullu kıyafetlerin, sade ama göz alıcı konseptlerin yer aldığı, uyum içinde göze çarpan taş desenlerin dikkat çektiği, gelecek sezon kullanılacak kumaş, nakış, arma desen, renk ve detayları hakkında sizlere yeni fikirler sunacak nitelikteydi.

Panorama ise 9 bölümden oluşan Casual, modern giyim detaylarını belirleyen, günlük sokak şıklığı için ışık tutan, erkek modası, aksesuar, ayakkabı gibi modanın her alanını yansıtan keyifli bir fuardı. 3 gün süren fuarlarda aynı zamanda tasarımcılarla da buluşma şansınız oluyor. Fuardaki ürünler kadar içeride de firmaların sunduğu etkinlikler, café havasına bürünmüş alanlar, fuar bölümleri arasında dinlemeniz için hazırlanmış rahat ortamlar bulabilirsiniz. Fuarın en dikkat çeken alanı ise son bölüm olan yemek alanıydı ve bu seneki teması “jungle” dı. Bu vahşi konseptin içerisinde keyifli yemek yiyebilir, oluşturulmuş vahşi ortam hayvan sesleriyle azıcık kalabalıktan uzaklaşabilirisiniz.

 

Bu arada belirtmeden geçmeyelim. Panorama Berlin fuarına Türk Firmalarının ilgisi de gitgide artmakta. MAVİ,  ANGELS NEVER DIE, CAMORE,  CIPO & BAXX, DAMAT TWEEN, FOUR HANDS, INUOVO, RED BRIDGE SS2017′ ye katılan Türk Firmalarından bazıları..

2017 yazı ise biz bayanlar için feminen, erkekler için cool geçecek görünüyor. Renk ve kumaşlar üzerinde ışıldayan pullar ve taşlar, kumaşlara uygulanan yıkama efektleri, özellikle bütün bu detayları bir arada göreceğimiz alt giyimler birbirleriyle yarışıyor, nakış desenleriyle süslenmiş jean ve montlar zerafeti yansıtıyordu. 2017 yaz renkleri üzerine uygulanan simli, kabartma baskılar, farklı model ve desenleri ile ışıldarken fuarın en güzel yanı bize gelecek kış sezonu içinde renk ve fikirler vermesiydi.

Fuarın içi kadar dışıda gençlerin hazırladığı gösterilerle ilginizi çekecek.

 

 

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak