Yüksek Bel Giy, Mutlu Ol!

Yüksek bel jeanler çeşitli renk ve model alternatifleri ile sokak stilinin çabasız, rahat ve ikonik stil tamamlayıcısı haline geldi.

Yüksek Bel Giy, Mutlu Ol!

2016 yılının trendlerine baktığımız zaman, trendleri etkisi altına alan belirli akımların yanı sıra öne çıkan birkaç parça gözümüze çarpıyor. Sezonun trendleri hakkında biraz konuşmak istersek eğer bu sezon 70’li yıllara olan geri dönüşün etkisi karşımıza çıkıyor. 70’li yıllarda büyük ses getiren ve dönemi yansıtan hippi akımı modaya şekil verirken, bohem yaşam tarzı günümüz moda ve trendlerinde büyük yankı uyandırdı.

Peki 1970’li yılların modasına biraz yakından bakmak istersek neler hakkında konuşabiliriz?

70’li yıllarda gençler arasında bohem yaşam tarzı büyük yankı uyandırmıştı. Kadın ve erkekler kaygısız, rahat ve umursamaz bir tavır takınan bu yaşam tarzını benimsemekte hiç zorlanmadılar. Özellikle gençler arasında, yaşlarının ve hayata bakış açılarının getirdiklerinden dolayı bohem yaşam tarzı fazlası ile sevilmişti. Bohem yaşam tarzı ve bununla birlikte hippi akımı modaya da yön vermişti. Rahat, salaş giyim tarzı 70’li yıllara damgasını vurmuştu. Püskül detayları parçalar, şifon ve uzun elbiseler, yüksek belli parçalar trendleri şekillendiren parçalar arasında yer edinmişti.

high-waisted-jeans-trendtumblr_o9djokGfm71slidiio1_500

Günümüz modasında ise 70’lerin çağımıza uyarlanması ile karşı karşıya kalıyoruz. Sezonda 70’lerin modernize edilmiş hali ile trendleri şekillendiriyor olması geçmişe duyulan özlemi durdurmaya yönelik bir hareket gibi görünürken, vitrinlerde belirli parçalar dikkat çekiyor.

70’lerin yüksek bel modası son birkaç sezondur dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken, bu sezon iyiden iyiye şampiyonluğunu ilan etmeyi başardı. Özellikle yüksek bel jeanler çeşitli renk ve model alternatifleri ile sokak stilinin çabasız, rahat ve ikonik stil tamamlayıcısı haline geldi. Kadınların modaya düşkünlüğü kadar, rahatlığının da konuşulduğu bu dönemlerde yüksek bel jean pantolonlar büyük beğeni topladı. Kombin edildiği parçaların tarz, model ve materyalleri sayesinde hem gündüz sokak stilinizi taçlandırırken, hem de gece aktivitelerinizi renklendirmeyi kendisine hedef edinmişe benziyor.

Modanın geçmişe yaptığı çağrının kabul gördüğüne şahit olunca bizler de aynı çağrıyı sizlere yapıyoruz ve “eskiye dön, yüksek bel giy, vintage yaşa, mutlu ol!” diyoruz.


Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak