Yazın Kilit Parçası: Şort Modelleri

Alışveriş Günlüklerinizin Başkahramanı Olacak Şortlar

Yazın Kilit Parçası: Şort Modelleri

Güneşin içinize damladığı şu günlerde, yaza merhaba demenin yolu, yeni sezonun trendlerini ele almaktan geçiyor. Yaz sezonu yine çok enerjik, cıvıl cıvıl bir hale bürünmüşken alışverişler de bir o kadar eğlenceli bir hal alıyor.

Yeni sezonda en çok tercih edilen ve alışveriş günlüklerinizin başkahramanı olacak olan bir parça olan şortları ve sezondaki çizgisini sizler için ele alıyoruz. Yeni nesil moda severlere sesleniyoruz. Alışverişe çıkmanın ve yazlık parçalarla gardırobunuzu renklendirmenin zamanı geldi de geçiyor bile. Boş vakitlerinizi değerlendirerek, ilk fırsatta sezona yapacağınız güçlü girişle adınızdan söz ettirmeyi başarabilirsiniz.

Yaz sezonun kilit parçası olan şortun listenizde mutlaka yer alması gerekiyor. Ama nasıl? Nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Doğru tercihin yolu nereden ve nasıl geçiyor? Tüm bunların cevapları aslında işin uzmanları, modacı ve tasarımcılar tarafından 2015 yaz sezonun trendleri duyurulurken verildi.

trend-renkli-şort (3) trend-renkli-şort (1)

Sezonda mini boy şort modelleri göze çarpmaya devam ediyor. Casual havası ile günlük hayattaki sokak stilinizi rahatlıkla tamamlayacak olan bir şortu sınırlarınızı zorlayarak kullanabilirsiniz. Basic bir t-shirt, gömlek, bluz ya da spor ayakkabı, şık bir sandalet… Bir araya getirmekten asla korkmayın. Renklerin enerjisi ise tavan yapmış durumda. Sıcak, soğuk ve neon renkler tüm canlılığı ile sezonun şort modellerinde kullanılarak yazı simgeliyor.

Desen çılgınlığı ise etkisini sürdürüyor ve modasal bir terim olan floral desen olarak adlandırdığımız çiçek deseni ve çizgili modeller de yine şort modellerinde karşımıza çıkıyor. Özellikle marine tarzda kullanılan çizgili şort modelleri sezona fazlasıyla hakim durumda.

Yazın sıcak havasına inat serinletici bir etki ise materyal tercihlerinden geliyor. Keten kumaşa sahip şort modelleri hafif duruşu ve minimum terletme özelliğine sahip olması ile sezonda sık sık karşımıza çıkıyor. Keten modeller dışındaki tercihler ise yeni sezonda da yine jean şorttan yana. Sezondan esintiler taşımasını istiyorsanız, jean şortunuzu mutlaka yüksek bel tercih etmeniz gerekiyor.

Spor bir duruşa sahip, pamuklu şortlar ise yine rahat geçecek yaz günlerinin kurtarıcısı oluyor.

Sezondan trend alarmını duyduğunuza göre artık alışverişlerinizi keyifle ve rahatlıkla gerçekleştirebilir; arkadaşlarınız arasında bu yazın ikonu olarak anılabilirsiniz.


Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Bırak