Her Gardropta Olması Gereken 10 Kilit Parça

Hazır yaz bitmeye başlamışken sonbahar ve kış alışverişi yapacak olanlar için her gardropta olması gereken 10 kilit parçayı bulduk! Yaz ayları malum, giyilen kıyafetler genellikle elbise, şort, tshirt ya da pantolon olduğu için çok fazla farklı seçenekler ya da kombin seçenekleri bulamıyor olabiliriz. Ancak sonbahar ve kış aylarında dış giyimde kullandığımız parçalar kombinimizi bir anda değiştirebilir hatta içine giydiğimiz kıyafetin önemi kalmaksızın tek parça ile bir tarz oluşturabilirsiniz.

Trençkot

Trençkot sonbahar ve bahar aylarının vazgeçilmez ve eskimeyen bir modasıdır. Sadece bir trençkot ile gününüzü geçirebilir başka kombinleme yapma ihtiyacı duymayabilirsiniz. Tabi trençkotlarla en çok yakıştırdığım şeyler ise büyük boyutlarda ki atkılardır. Trençkotunuzun rengine göre bir atkı tercih ederseniz dolabınızın vazgeçilmez parçaları olacaklardır.

Deri Ceket

Deri ceketler moda dünyasının en ama en kurtarıcı parçalarındandır. Rahat bir stil, şık bir stil ya da çabasız bir stil peşindeyseniz kesinlikle dolabınızda en az 2 tane deri ceket bulundurmalısınız. 2 tane dememin sebebi deri ceketi kombinlemenin rahatlığına vardıktan sonra başka bir şey tercih etmeyeceğiniz içindir!

Tabi Kot Ceketler!

Kot ceketler giyildiği zaman nasıl kombinlenirse kombinlensin kesinlikle tarz duran parçalardır. Kot ceket giydiğiniz zaman hele ki oversize bir kot ceket tercih ederseniz, tarz olmamanız imkansızdır.

Bomber Mont

Bomber montlar daha çok soğuk zamanlarda tercih edilmektedir. Çünkü gerçekten hem sıcak tutup hem de üşümemek için kat kat giyinip alakasız bir stile sahip olmanıza engel olmaktadır. Kışın çok üşüyen insanlar için en ideal mont bomber montlardır. Dolabınızda kesinlikle bomber mont bulundurmanızı tavsiye ederim.

Mom Jean

Son zamanların modası mom jeanler kombinlenebilen ve kombinlendiği zaman çabasız bir tarza kavuşturan jeanlerdir. Kışın altına giyeceğiniz renkli çoraplar ve spor ayakkabı ya da topuklu botlarla hem spor tarzı hem de şık tarzı yakalayabilirsiniz.

Beyaz Basic T-shirt

Basic t-shirtler kombin yapmaya en uygun olan t-shirtlerdir. İstediğiniz takı, ceket, pantolon ve Jean ile kombinleyebilir uzun zaman kullanabilirsiniz. Mutlaka dolabınızda birkaç tane t-shirt bulundurmanızı öneririm.

Boğazlı Kazak

Boğazlı ya da balıkçı yaka kazaklar oldukça tercih edilen modellerdir. Bunun sebebi hem sıcak tutması hem de rahatça kombinleniyor olmasıdır. Boğazlı kazağın üzerine takacağınız takı ve giyeceğiniz deri ceket ile şık bir geceye hazır olabilirsiniz.

Atkı ve Şapka

Atkı ve şapka konusunda bazı insanlar seçici davranmaktadır. Bu seçicilik genellikle şapka konusunda olmaktadır. Gözlük seçer gibi şapka da kendi proporsiyonunuza uygun seçilmelidir. Yani her şapka modeli her insana gidecek diye bir şey yoktur. Ama eğer ki kendinize yakıştırıyorsanız Fransız model şapka tercih edebilirsiniz. Eğer ki beğenmiyorsanız yine renkli bereler dolabınıza canlılık verecektir.

Midi Boy Etek

Midi boy etek kesinlikle sonbaharda ya da kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerdir. Kış aylarında üzerine oversize yün kazaklar, altına bottie ile mükemmel ve rahat bir kombin yakalamanız münkündür.

Çanta

Çanta çoğu kadının vazgeçilmez bir tutkusu olduğu için dolapta belki de çeşidi en fazla bulunan bir parçadır. Bunun nedeni kıyafetlerde renk uyumu yakalanıyor olsa da çanta konusunda her zaman uyum yakalamak zordur. Bu sebeple çeşit olarak her zaman farklıdır. Eğer çok fazla çantaya sahip olmak istemiyorsanız daha sade modeller tercih edebilirsiniz. Örneğin bel çantaları sizi spor bir görüntüye kavuştururken, büyük çantalar daha şık bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir.

Bir Yorum Bırak