Herkes evinin güzel olmasını ve gelen her misafir tarafından beğenilmesini ister. Ev dekorasyonu zevklere göre değişiklik gösterse de son zamanlarda evlerin görünümünü modernleştirecek ve güzelleştirecek tasarımlar ve fikirler oldukça ilgi görmektedir. Eski model koltuk ve televizyon takımlarınızdan kurtulun! Asıl uyum artık uyumsuzlukta. Mobilyalarını farklı farklı alsanız dahi birbirleri ile güzel bir ruh yakalayan ürünler bulduktan sonra emin olun ki hiç sırıtmayacaktır. Bahsettiğim şey tam olarak zıt kutuplar değil elbette. Örneğin halı tercihini hasır bir halıdan yana kullanıyorsanız evinizi komple yazlıkçı evine döndürmenize gerek yok. Sadece hasır ile uyum sağlayacak bir lamba, bitki veya konsol kullanabilirsiniz.

Evinizin her detayını önemseyin öncelikle. Koridor, kapı kolları, pencere detayları önemli değil diye düşünmeyin mesela. En küçük detaylar birleşince ortaya güzel bir görüntü çıkarabilir.

Bir salonu tekrar en baştan yapmayı hayal edelim. İlk başta alacağımız şey koltuk olurdu. Peki koltuk tercihimizi neyden yana kullanmalıyız? Modası geçmiş takım koltuklardan ve varaklı modellerden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim. Daha modern daha sade bir L koltuk ya da 3 lü bir koltuk tercih edebilirsiniz. Salonunuzda farklı modeller kullanacağınız için en çok dikkat çeken mobilyayı yani koltuğunuzu koyu renk ya da açık renklerde kullanmanızı tavsiye ederim. Renkli modellerden kaçınmanız daha fazla dekoratif ürün kullanmanıza yardımcı olacaktır. Koltuk modelimizi ve rengini seçtikten sonra sıra sehpa ve tv ünitesine geliyor. Aynı model ve renk tercih etmek zorunda değilsiniz elbet. Ancak salon için geniş bir alanınız varsa dilediğiniz gibi büyük bir sehpa ve tv ünitesi tercih edebiliriniz. Ama salonunuz küçük ve alan konusunda sıkıntı yaşıyorsanız dekoratif, küçük, taşınabilir koltuk sehpaları tercih edebilirsiniz.

Halı tercihini kesinlikle modern detaylardan yana kullanın. Çünkü biliyorsunuz ki bir evi gösteren halıdır lafı tam olarak olmasa da biraz doğru bir düşüncedir. Halının rengini seçeceğiniz bir kitaplık, bir konsol, bir puf ile aynı renk tercih edebilirsiniz. Koltuğunuzun üzerindeki yastıklar farklı ve renkli modeller olmalıdır.

Ve bir evde olmazsa olmaz bitki! Ben bitki bakamam veya bakamıyorum diyorsanız görünüş olarak gerçekten hiçbir farkı olmayan yapay bitkiler tercih edebilirsiniz. Evde kullandığınız bitkiler bir evi daha ferah ve daha modern gösterir. Ancak bitkileri de bir kıyafet gibi kombinlemeniz gerekmektedir. Saksı tercihini öyle bir yapmalısınız ki bütün evin havasını sadece bir saksı ile değiştirebilesiniz. Perde tercihi her zaman kolay bir tercih olmaz. Koyu renk olsa evi çok boğar, açık renk olsa çabuk kirlenir gibi düşünceler kafamızda canlanır. Perde tercihini kesinlikle salonda yaratmak istediğiniz atmosfere göre seçmelisiniz. Açık renk bir salon istiyorsanız perde de biraz renk kullanabilirsiniz. Koyu renk bir salon için daha açık renk perde tercih edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak